Warto wiedzieć

Co warto wiedzieć przed pierwszą jazdą?

1. Jakie warunki trzeba spełnić na jazdę gokartem ?

Aby móc samodzielnie jeździć gokartem o mocy 9 lub 13 koni mechanicznych trzeba mieć min. 145 cm wzrostu. Jest to granica umowna, dlatego w sytuacji gdy ktoś jest na granicy, warto przyjechać na tor i przymierzyć się do gokarta.

Dla młodszych o wzroście od 130cm przygotowaliśmy gokarty junior o mocy 5.5KM, z których można korzystać podczas rezerwacji toru na wyłączność oraz rodzinnych weekendów (sobota 10-12, niedziela 10-13)

Zgodnie z regulaminem toru pkt. 3 i 4 „Osoby w wieku od 7 do 16 lat mogą korzystać z toru kartingowego, tylko za uprzednią zgodą rodziców lub opiekunów prawnych, potwierdzoną podpisem na oświadczeniu przygotowanym przez Organizatora.
Warunkiem korzystania z toru kartingowego oprócz wymagań określonych w pkt. 3 jest wcześniejsze zapoznanie się Uczestnika lub Opiekuna prawnego z treścią niniejszego Regulaminu oraz potwierdzenie tej okoliczności podpisem na formularzu opracowanym przez Organizatora.


2. Dlaczego wzrost, a nie wiek dziecka ma znaczenie?
Najważniejsze jest to, aby dziecko bez problemu dosięgało do pedałów (gaz i hamulec) oraz aby swobodnie mogło operować kierownicą.


3. Jak długo trwa przejazd gokartem?
Przejazdy gokartami realizowane są w 8-minutowych sesjach, podczas których możesz wykonać nawet 8 okrążeń. Chcąc jeździć dłużej, możesz zakupić kilka 8-minutowych przejazdów lub zarezerwować tor na wyłączność dla minimum 6 gokartów w opcji 30 lub 60 minut.


4. Jak się ubrać na gokarty?
Zalecamy wygodny, niekrępujący ruchów strój – najlepiej sportowy.

Zabrania się jazdy w obuwiu z odkrytymi palcami oraz na obcasie. Przed jazdą należy zdjąć wszelkie ruchome części garderoby m.in. szaliki, chustki, zabezpieczyć paski, luźne bluzki, troczki itp. oraz spiąć długie włosy.

Uprzejmie informujemy, że hala kartingowa jest wietrzona. W związku z niskimi temperaturami na zewnątrz w sezonie jesienno-zimowym warto zabrać ze sobą cieplejsze okrycie np. bluza/softshell.

Rękawiczki (nieślizgające się na kierownicy) też mogą okazać się pomocnym elementem ubioru.


5. Dlaczego kominiarka jest obowiązkowa?
Tor udostępnia bezpłatnie kaski dla klientów. Do korzystania z nich wymagana jest kominiarka – ze względów higienicznych – gdyż dziennie nosi je kilkanaście osób.

Kominiarkę można zakupić w recepcji toru – 10 zł


6. Czy mogę przyjść z własnym kaskiem?
Jeżeli masz swój własny kask (pełny) możesz zabrać go ze sobą, wówczas obowiązek posiadania kominiarki Cię nie dotyczy.


7. Czy dorośli jeżdżą razem z dziećmi?
Na naszym torze dorośli (Gokart 9KM) jeżdżą w tych samych sesjach co dzieci (Gokarty 5,5KM) wyłacznie w trakcie godzin Rodzinnych (soboty w godzinach 10-12 oraz niedziele w godz. 10-13) lub po wykupieniu toru na wyłączność.


8. Ile czasu są ważne karnety?
Karnet 5 przejazdów ważny jest 1 miesiąc.

Karnet 10 przejazdów ważny jest 2 miesiące.

Karnet 20 przejazdów ważny jest 3 miesiące.

9. Czy rezerwacja miejsc jest obowiązkowa ?
Rezerwacja miejsc nie jest obowiązkowa, aczkolwiek warto jej dokonać, gdyż dzięki niej unikniesz długiego czasu oczekiwania na przejazd. Czas oczekiwania w weekendy dochodzi nawet do 2h.

10. W jaki sposób mogę dokonać rezerwacji ?
Rezerwacje miejsc w przejeździe dokonywane są wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem 570-570-766

Zadzwoń do nas podając liczbę osób oraz liczbę przejazdów jaką chcecie zrealizować podczas wizyty na torze. Niezbędna dla nas jest również informacja czy z toru będą korzystać osoby dorosłe czy dzieci, aby zarezerwować dla Was odpowiednie gokarty.

Telefony czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-22:00 oraz w soboty i niedziele 12:00-22:00.


11. Jakie zasady obowiązują na torze podczas przejazdu?
Przed rozpoczęciem przejazdu, obsługa toru przeprowadzi szkolenie dot. zasad bezpieczeństwa – UWAŻNIE POSŁUCHAJ !

Poniżej przedstawiamy kilka z nich:
– Podczas jazdy obowiązuje kategoryczny zakaz wysiadania z gokarta,
– Zabrania się celowego uderzania w inne pojazdy,
– Zabrania się jazdy z wciśniętym jednocześnie pedałem gazu i hamulca,
– Na torze obowiązuje jeden kierunek jazdy – zabrania się zawracania,
– Gokart nie posiada biegu wstecznego, w przypadku zatrzymania się w oponach lub kolizji z innym gokartem podnieś rękę do góry i poczekaj na pomoc obsługi,
– Zabrania się samodzielnego wypychania się z opon przy użyciu rąk, bądź nóg,
– W razie jakichkolwiek problemów zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu (np. zatoczka), podnieś rękę do góry i poczekaj na pomoc obsługi,
– Wszelkie zachowania zagrażające bezpieczeństwu mogą skutkować wydaleniem uczestnika z przejazdu,
– Podczas przejazdu obsługa kontaktuje się z kierowcami przy użyciu flag sygnalizacyjnych:

 flaga żółta – UWAGA ! Zwolnij, nie wyprzedzaj! Żółta flaga ostrzega Cię przed niebezpieczeństwem, prawdopodobnie miał miejsce wypadek na torze,
 flaga niebieska – oznacza, że za Tobą jedzie szybszy kierowca – należy go przepuścić – nie musisz się zatrzymywać, wystarczy, że zbliżysz się do lewej lub prawej krawędzi toru, aby mógł bez problemu Cię wyprzedzić,
 flaga czerwona – stop/upomnienie – zatrzymaj się w miejscu wskazanym przez obsługę, chcemy udzielić Ci kilku wskazówek dot. jazdy abyś więcej nie popełniał błędów. W wyjątkowych sytuacjach flagi czerwonej używamy do zatrzymania wszystkich zawodników.
 flaga czarna – wykluczenie uczestnika z przejazdu – niestosowanie się do zasad panujących na torze zagraża bezpieczeństwu innych uczestników

– Zakończenie przejazdu sygnalizuje flaga szachownica, należy zwolnić, nie wyprzedać i spokojnie zatrzymać się w miejscu wskazanym przez obsługę
– Do momentu, aż wszyscy zawodnicy nie dojadą oraz nie zatrzymają się, a obsługa nie wyłączy silników i wyda pozwolenia na opuszczenie gokartów, NIE WYSIADAMY! Szybkie nadjechanie do mety przez jedną osobę i uderzenie w drugą, podczas gdy będzie ona próbowała wysiąść z gokarta może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu.

Sprawdź jak ustawić fotel w gokarcie!